Częste pytania

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przeczytaj i rozwiej swoje wątpliwości.

  • Czy trądzik pospolity można wyleczyć?

    TAK. Trądzik jest chorobą wieloczynnikową, przez co trudną do leczenia zarówno w gabinecie dermatologii jak i kosmetologii. Jest to proces długotrwały i czasochłonny, wymagający od pacjenta samodyscypliny. W terapii trądziku podstawą osiągnięcia sukcesu  jest rzetelna współpraca pacjenta/ klienta z kosmetologiem. Odpowiednio dobrane zabiegi, szeroka wiedza w zakresie kosmetologii leczniczej (osoby je wykonującej) jak i współpraca Kosmetologa z Dermatologiem przynoszą efekty w postaci całkowitego wyleczenia. Nierozerwalnym czynnikiem tego łańcuszka działań jest ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA DOMOWA. Leczenie trądziku bez odpowiedniej pielęgnacji domowej nie przynosi efektów.

  • Czy krem może wniknąć w głąb skóry?

    NIE. Żaden nawet najlepszy preparat nie jest w stanie pokonać bariery skórnej. Skórę bowiem pokrywa naskórek składający się z pięciu warstw. Stanowi on barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego i niekorzystnymi dla organizmu patogenami. Dopiero pod naskórkiem znajduje się skóra właściwa, zbudowana z tkanki łącznej. Tkankę łączną stanowią m.in. włókna kolagenowe będące rusztowaniem dla naszej skóry; oraz bardzo istotne z punktu widzenia kosmetologii komórki tkanki łącznej, zdolne do tworzenia substancji międzykomórkowej i nowych włókien. Skóra właściwa odpowiada za jej grubość i stanowi o jej wyglądzie. Grubość skóry w różnych częściach ciała podwaja się miedzy 3 a 7 rokiem życia, następnie w wieku dojrzewania. Składa się ona głównie z kolagenu, który powoduje, że skóra jest wytrzymała i sprężysta. Głównym typem komórek, które produkują kolagen są fibroblasty. Aby pobudzić fibroblasty do produkcji nowych włókien i białek macierzy pozakomórkowej należy dotrzeć wgłąb skóry. Wyróżniamy tutaj wiele metod działania od mezoterapii igłowej, poprzez peelingi i laseroterapię. Natomiast odpowiednio dobrane kremy i preparaty są uzupełnieniem dla prawidłowej pielęgnacji skóry. 

  • Czy w wieku 50 lat powinnam już zacząć korzystać z inwazyjnych zabiegów np. mezoterapii igłowej?

    TAK. Na naszej skórze zmarszczki zaczynają pojawiać się już po 20 roku życia. Po 50 r. ż. w naszej skórze zmniejsza się ilość fibroblastów (komórek produkujących m.in. włókna kolagenowe), oraz kwasu hialuronowego. Uszkodzony zostaje proces wytwarzania naturalnego czynnika nawilżającego NMF, co powoduje suchość skóry i pogłębianie się zmarszczek i bruzd.  Następuje zanik warstwy rozrodczej naskórka i zmniejsza się ilość podziałów komórkowych. Starzeniu się skóry towarzyszy również występowanie przebarwień na skutek wzrostu zawartości melaniny. Skóra po 50 r.ż. wymaga głębokiej rewitalizacji, co wymaga użycia odpowiednich preparatów i dotarcia DO GŁĘBOKICH WARSTW SKÓRY WŁAŚCIWEJ. Najlepszą metodą dostarczenia substancji aktywnych wgłąb skóry jest mezoterapia, która polega na podawaniu w formie iniekcji odpowiednio dobranych ampułek, z których do ostrzykiwanych obszarów uwalniane są substancje czynne. Mezoterapia nie jest jednak zabiegiem inwazyjnym.

  • Czy nastolatki powinny chodzić do gabinetu kosmetycznego?

    TAK. W trudnym okresie dorastania na skórze młodych osób mogą zacząć pojawiać się zaskórniki i krosty, które często stanowią powód do drapania zmian. Jest to bardzo niekorzystne, ze względu na możliwość pojawienia się przebarwień, które są trudne do usunięcia w późniejszym okresie. Także nieprawidłowa pielęgnacja domowa lub jej całkowity brak zaostrzają zmiany skórne i mogą prowadzić do pogłębiania się problemów. Jeśli nawet nasz nastolatek nie boryka się z problemami skórnymi, warto zadbać o to, by świadomie dokonywał wyboru zakupu odpowiednich kosmetyków i nauczył się prawidłowej higieny.

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com