Blog

  • Pielęgnacja domowa i gabinetowa skóry z trądzikiem różowatym.

    Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry charakteryzująca się rumieniem twarzy w jej centralnej części, rozszerzonymi naczyniami, wykwitami o typie krost i grudek. Trądzikowi różowatemu często towarzyszą również suchość, świąd i pieczenie skóry. 

  • Kwas hialuronowy. Znaczenie dla organizmu i zastosowanie w kosmetologii.

    Kwas HA (hialuronowy) jest najbardziej popularnym składnikiem aktywnym wielu kremów, masek, balsamów i szamponów o działaniu nawilżającym. Ze względu na swoje działanie pełni bardzo ważną rolę w organizmie, spowalniając procesy starzenie się nie tylko skóry lecz także stawów. Kwas ten został wyizolowany z pępowiny człowieka, jako składnik tzw. "galarety Whartona". A w 1934 roku po raz pierwszy została opisana procedura izolacji kwasu HA ze szklistki oka wołu. 

  • Pielęgnacja cery trądzikowej

    Trądzik pospolity występuje najczęściej u osób , które mają cerę tłustą lub mieszaną. Bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na zaostrzenie się choroby jest nieprawidłowa pielęgnacja domowa lub całkowity jej brak.

  • Trądzik pospolity. Objawy i występowanie

    Trądzik pospolity (acne vulgaris) to jedna z najstarszych i najczęściej występujących chorób skóry, opisywana już w starożytności. Choroba ta dotyczy okolic łojotokowych i mieszka włosowego. Jej przebieg i efekty leczenia zależą od wielu czynników...

  • Domowe kosmetyki naturalne czyli jak samemu zrobić krem?

    Sztukę wyrobu kosmetyków naturalnych rozwinęli starożytni Egipcjanie, wykorzystując do tego różnego rodzaju zioła i przyprawy. Produkcję kosmetyków na skalę przemysłową rozpoczęto w Ameryce w XIX wieku. Zaczęto też stosować środki konserwujące, wydłużając w ten sposób datę przydatności użycia kosmetyku, co w konsekwencji spowodowało wzrost produkcji. Stosowanie środków konserwujących, zapachowych i barwników przyczyniło się jednak do wzrostu przypadków alergii. W ostatnim czasie zyskały więc na popularności kosmetyki naturalne.

  • Odżywianie i skóra. Witaminy rozpuszczalne w wodzie. Cz. II

    Wpływ odżywiania na kondycję naszej skóry jest niepodważalny. Przypadki zachorowań z powodu złego odżywiania, czego skutkiem był m.in. szkorbut; znane były już w dawnych czasach. Szkorbut to choroba wielonarządowa, wywołana niedoborem kwasu askorbinowego w pożywieniu. Najczęściej zapadali na nią marynarze, więźniowie i mieszkańcy obleganych twierdz. Historia i medycyna udowodniły Nam, że nieodpowiednia czy zbyt drastyczna dieta prowadzić może do poważnych zmian i chorób skórnych.

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com